Huawei Mate 40 Pro 5G 8GB/256GB DualSIM Mystic Silver

54,980 ден.
Производител: Huawei
Шифра: 599268920
Достапност:
HUAWEI Kirin 9000
CPU: Octa-core, 1 x Cortex-A77@3.13 GHz + 3 x Cortex-A77@2.54 GHz + 4 x Cortex-A55@2.05 GHz
GPU: 24-core Mali-G78
NPU
Dual Big Core + Tiny Core NPUs (Neural-network Processing Unit

RAM + ROM: 8 GB RAM + 256 GB ROM
Dual SIM верзија (Dual 4G)

Екран:
Големина 6.76 инчи
Бои: 16.7 милиони бои
Tип: OLED
90 Hz refresh rate
240 Hz touch sampling rate
Резолуција: FHD+ 2772 x 1344 Pixels

Задна камера
50 MP Ultra Vision камера (Wide Angle, f/1.9 aperture) 
20 MP Cine камера (Ultra-Wide Angle, f/1.8 aperture) 
12 MP Telephoto камера (f/3.4 aperture, OIS), support AF
Autofocus режим: phase focus, contrast focus
Zoom режим: Digital Zoom, Optical Zoom, Hybrid Zoom
Фото резолуција: Поддржува до 8192 x 6144 пиксели
Видео резолуција: Поддржува до 3840 x 2160 пиксели, поддржува 720p@3840 fps ultra slow motion.
Режими на задна камера
Story Creator, Tracking Shot, Steady Shot, Audio Zoom, High-Res, Time-Lapse, Ultra Wide Angle Lens, Aperture, Dual-View Video, Night, Macro, Portrait, Pro, Slow-Mo, Panorama, Monochrome, Light Painting, HDR, Filter, Stickers, Documents, Master AI, Moving Picture, 4D Predictive Focus, Ultra Snapshot, Capture Smiles, Audio Control, Timer, Burst Shooting

ПРЕДНА КАМЕРА: 
13 MP Ultra Vision Selfie камера (Wide Angle, f/2.4) 
3D Depth Sensing камера 
Фото резолуција: Поддржува до 4160 x 3120 пиксели
Видео резолуција: Поддржува до 3840 x 2160 пиксели, 1080p@240fps slow motion видео.

Батерија:
4400 mAh (типична вредност)
Полнење: HUAWEI SuperCharge (максимум 66 W)
*Потребен е кабел и полнач HUAWEI SuperCharge.

Безжичен HUAWEI SuperCharge (максимум 50 W)
*Безжичните полначи се продаваат одделно.

WLAN
2.4 GHz and 5 GHz

802.11 a/b/g/n/ac/ax, 2 x 2 MIMO, HE160, 1024 QAM, 8 Spatial-stream Sounding MU-MIMO

Bluetooth
Bluetooth 5.2, Support BLE, SBC, AAC, LDAC.

USB
USB Type-C, USB 3.1 GEN1

Earjack
USB Type-C Earjack

*За да достигнете максимална стапка на полнење од 50 W, треба да купите безжичен држач за безжичен полнач HUAWEI SuperCharge (максимум 50 W) или безжичен полнач за автомобил HUAWEI SuperCharge (максимум 50 W) и користен со наменски адаптер за напојување HUAWEI 66 W.


Оперативен систем
EMUI 11.0 (базирано на Android 10)

*Резолуцијата е измерена како стандарден правоаголник, со заоблен дизајн на агли, ефективните пиксели се нешто помали.
*Големината на производот, тежината на производот и сродните спецификации се само теоретски вредности. Вистинските мерења помеѓу одделни производи може да варираат. Сите спецификации се предмет на вистинскиот производ.
*Со заоблен дизајн на аглите на дисплејот, дијагоналната должина на екранот е 6.76 инчи кога се мери според стандардниот правоаголник (реалната површина со видливост е малку помала).
*Достапната внатрешна меморија може да биде помала бидејќи дел од внатрешното складирање е зафатено од софтверот.
*Вистинската резолуција на сликата може да варира во зависност од режимот на фотографирање.
Димензии
Висина 162.9 мм
Ширина 75.5 мм
Длабочина
Стакло: 9.1 мм;
Тежина
Стакло: околу 212 гр (со батерија); Еко кожа: околу 212 гр (со батерија)
Гаранција: 24 месеци

Достапност :

  Скопје

 • Anhoch Premium (комплекс МиДа)
 • Анхоч Action – Capitol Mall
 • Анхоч ГТЦ
 • Анхоч Бисер
 • Анхоч Веро Jumbo
 • Анхоч Ramstore Mall
 • Анхоч Чаир
 • Магацин - Анхоч Дирекција
 • Главен магацин

  Други градови

 • Анхоч РЕМ Центар Тетово
 • Анхоч Охрид
 • Анхоч Битола
 • Анхоч Велес
 • Анхоч Струмица
 • Анхоч Прилеп
 • Анхоч Гостивар
 • Анхоч Куманово
 • Анхоч Штип

Слични производи